Power chords pavadinimas, matyt, kilo roko muzikoje, nes jie geriausiai veikia, kai visa ritmo grupė groja aiškų, galingą (powerful) ritmą, o gitara tuo metu – „tuščiavidurius“ akordus, kuriuos sudaro tik 1 ir 5 laipsniai.

Kodėl apie power chords prabilau dabar? Todėl, kad juos išmokti verta ne tik rokeriams, metalistams ar grunge mylėtojams – šie akordai yra supaprastinti trigarsiai (be trečio laipsnio), turintys labai mažai pirštuočių, todėl itin lengvai įsimenami. Jie gali pasitarnauti kaip laiptelis link trigarsių įvaldymo. Be to, stiprina pirštus, moko tiksliai keisti kairės rankos poziciją, gesinti nereikalingas stygas, skatina greičiau susigaudyti kur grife yra akordų centriniai garsai (Am – la garsas, G – sol garsas ir t. t.).

Taigi, kad gautume power chord‘ą, iš trigarsio išimkime trečią jo laipsnį, pvz., iš do(1)-mi(3)-sol(5), ir liks tik du garsai – do ir sol, t. y. 1 ir 5 akordo laipsniai. Kadangi mažoriniuose ir minoriniuose trigarsiuose jie sutampa (nesutampa 3 ir b3), tai power chord‘ais galima pakeisti abu. Pvz., mažorinį trigarsį do-mi-sol pakeičiame do-sol, arba minorinį trigarsį do-mib-sol pakeičiame tuo pačiu do-sol. 🙂

Vėliau, ryšium su power chord‘ų išdėstymu grife, dar papasakosiu apie intervalų apvertimus, kad būtų aiškiau, o dabar tiesiog parodysiu pagrindines power chord‘ų pirštuotes.

Nepamiršk įsijungti fuzz / distortion / overdrive efekto. 😀

2 thoughts on “Gitaros pamokos. Power chords – kas tai?

    1. Ačiū, o kuri nuotrauka? 🙂
      Normaliai paruošt video pamokų ciklą – baisiai daug darbo. O ir trūkumų tas formatas turi pakankamai… Geriausiai tinka “shred’ininkams”, rodantiems kaip greitai sekvencijas grot. Abejoju dėl video pamokų, nors vieną esu jau pagaminęs. 😀

Comments are closed.