Nekenčiu kalbėti prieš kamerą, tarsi prieš veidrodį, kai nėra kito klausytojo, išskyrus įsivaizduojamą. Todėl ilgai „laužiausi“ ar pirmąją pamoką tęsti tuo pačiu formatu, ar tiesiog trumpai (žinau, kad to pakanka) pakomentuoti raštu. Taigi, turim ne video pamoką, o video pamokos (#1) tęsinį.

Skaidrės čia.

Pirmoje skaidrėje parodytas mažorinis trigarsis, išdėstytas taip pat, kaip pirmoje pamokoje, tik dabar – visi galimi variantai. Trigarsio esmė ta, kad jį sudaro 3 pavadinimų natos. Jei surasim visas jas grife, turėsim savotišką „žvaigždėlapį“ (čia paėmiau C# trigarsio pavyzdį, vietos taupymo sumetimais), kurį kažkaip organizuosime, a la sujungsime į „žvaigždynus“. Jei jau perpratai pirmąją pamoką, beliko išmokti dar du (viršutiniai linija sujungti garsai sutampa su anksčiau pateikta medžiaga ir čia, ir kitose skaidrėse) variantus. Apie jų naudojimą plačiau pakalbėti ketinu ateityje. Kol kas siūlau eksperimentuot su tais fragmentėliais, kaip darė Beatles… 😉

Antrojoje skaidrėje – minorinis trigarsis.

Trečioje – sumažintas (ta tema irgi bus atskira kalba).

Ketvirtoje – padidintas. Jis įdomus tuo, kad yra absoliučiai simetriškas – natas sukeitus vietomis, geometrija nepakinta. Tą pačią figūrėlę patraukus 4 pustoniais aukščiau ar žemiau (pvz., iš V dalmens į IX arba į I), akordo savybės ir pavadinimas išlieka tie patys.

Linkiu įkvėpimo, gerų idėjų ir skaidraus matematinio proto. 🙂

2 thoughts on “Gitaros video pamoka #2

  1. Puikus pamokų ciklas. Pats pasibandžiau ant savo elektrinės gitaros (Cort), kurią visai neseniai nusipirkau.
    Man, kiap pradedančiąjam, tikraqi padėjo. 🙂

Comments are closed.