Power akordą galima laikyti „tuščiaviduriu“, nes jis neturi nei mažoro, nei minoro požymių – tai yra trigarsis be vidurinės natos. Ypač gerai skamba atliekamas ritmo gitara – pradedant „Smoke On The Water“ ir baigiant „Fojė“ daina „Kitoks pasaulis“.

Kadangi standartinis gitaros derinimas yra beveik simetriškas, garsai jame išsidėto daugmaž tolygiai – lyg gėlės tapetų raštuose.

Pernelyg nesigilinant į teoriją: tereikia įsiminti žemiau nupieštus du takelius (path 1 ir path 2) ir prie norimo root`o (nata, kuri atitinka akordo pavadinimo raidę) galime prijungti bet kiek garsų, kurie priklausys tam pačiam power akordui. T. y. jų visų pavadinimai automatiškai bus teisingi, o aukštį ir diapazoną galėsime laisvai pasirinkti.

Prieš sakydamas(-a), kad nieko nesupratai 😉 , pamėgink paspaudyti pažymėtus taškus ir įsiklausyti. Diagramoje visi jie atitinka F power akordą (žymimas F5). Tai yra F arba Fm trigarsis be vidurinės natos – paprastai skambantis, bet lanksčiau pritaikomas.

Filmukas įrašo pabaigoje gana gerai iliustruoja power akordus, tik informacija jame pateikta kiek mažiau apibendrintai. Irgi verta žvilgtelėti.

power akordu apvertimai