Gitaros derinimas – užduotis pilna pavojų. 🙂 To nežino tik tie, kas derinti jau seniai moka, arba dar nebandė.

Pradėkim nuo mechaninių pastabų.

Dešinę ranką būtina pasidėti taip, kad galėtume raiškiai išgauti reikiamos stygos garsą ir galėtume jį pakartoti aklai (apčiuopomis).

Kairė ranka turi būti ant stygos, kurią deriname, suktuko. Neįsitikinus tuo, galima tempti kitą stygą kol nutrūks.

Stygą atleisti arba tempti reikia tik tada, kai aiškiai girdime ką gi būtent darome.

Suktuką judinti verčiau nedideliais, bet ryžtingais judesiais.

Stygos derinimą užbaigiantis judesys turėtų būti įtempiantis (toną aukštinantis) – taip yra dėl stygos stiprios trinties į gitaros detales.

Gitaros derinimą reikėtų patikrinti ir patikslinti, ypač jei gitara buvo stipriai išderinta.

Ne visi greitai išmoksta derinti gitarą iš klausos, dažnai trūksta ir tikslumo. Todėl pradedant siūlau pasikliauti derintuvu. Geriausias pasirinkimas – prisegamas derintuvas (gali būti ir integruotas).

Jei gitara nedera tik truputį, tikrai padės žemiau esantis filmukas. Pridursiu, kad derintuve (tuner) turi būti įjungtas chromatinis arba gitaros režimas (chromatic (C) mode, guitar (G) mode). Chromatinis režimas rodys visas natų raides iš eilės, o gitaros režimas – tik reikiamas stygų natas su atitinkamais numeriais (6 – E, 5 – A, 4 – D, 3 – G, 2 – B, 1 – E).

Jei gitara labai nedera ir neaišku nuo ko net pradėti, derintuvas rodo kaži ką, galima ją apytiksliai suderinti iš klausos, o paskui patikslinti naudojantis derintuvu.

Toliau – padorus filmukas apie tai. Privalau pridurti vieną dalyką: jei nori derėti su kitais instrumentais, fonogramomis, etc., reikės derintuvu tiksliai „pagauti“ bent vieną stygą, o kitas derinti pagal ją.

Jei derintuvu nepavyko tinkamai suderinti nė vienos stygos, gali padėti jų skambesio lyginimas su kita suderinta gitara. Tokia galimybė yra ir internete. Štai nuoroda.

Raginu lengvai nepasiduoti. Juk sakiau, kad gitaros derinimas pilnas pavojų… 😉 Sėkmės!

2 thoughts on “Kaip suderinti gitarą?

  1. Labai įdomi tema. Įdomu, kad šiais laikais jaunimas (kuris, beje, dažniausiai neblogai groja) nemoka iš klausos arba bent pagal derančią pirmą stygą gitaros suderinti. Kita vertus kam vargti, kai tiuneriai (derintuvai) visiems prieinami.

    O pavojus dar ir aš atsimenu. Yra ir man tekę kelias valandas gitarą derinti ir galiausiai suvokti, kad nepavyks. Dabar tai juoką kelia 🙂

Comments are closed.